Znajdź kanapę na końcu świata

Powodów do wyjazdu za granicę może być mnóstwo – urlop, turystyka, odwiedziny znajomych, studia, praca… Za granicą nie trzeba jednak zawsze wybierać drogich hoteli i wynajmować kosztownych przewodników – można przecież znaleźć osobę, która nas ugości i pokaże atrakcje miasta. Za darmo. To żart? Nie, to projekt Couchsurfing.

Couchsurfing to światowy internetowy portal społecznościowy, skupiający aktywnych ludzi z żyłką podróżniczą. Wybierając się w podróż wystarczy zawczasu wpisać planowaną destynację w wyszukiwarkę, a pojawią się dziesiątki osób w danym miejscu mieszkających – potencjalni gospodarze. Oczywiście odwiedzanie człowieka, którego się nie zna może budzić obawy.

Każdy użytkownik posiada jednak własny profil, w którym opisuje pokrótce siebie, swoje zainteresowania,  warunki lokalowe, dotychczasowe doświadczenie w projekcie Couchsurfing, wrzuca zdjęcia, może sprecyzować także “wymagania” wobec gości. Warto zwrócić także uwagę na ilość rekomendacji i komentarze od osób, które u danej osoby gościły, lub przyjmowały ją u siebie – to zapewnia wiarygodność i sporo mówi o danej osobie. każdy użytkownik musi zdeklarować się, czy jest w stanie przyjąć gości na nocleg, czy tylko oferuje dotrzymanie towarzystwa – spotkanie na kawę lub oprowadzanie po swoim mieście.

Czasem okazuje się, że znalezienie odpowiedniej osoby, u której chcielibyśmy się zatrzymać w czasie naszej podróży to wcale nie taka łatwa praca. Warto jednak odważyć się i spróbować, bo niejednokrotnie kulturowe doświadczenie, wymiana pasji i spotkanie bratniej duszy na końcu świata jest dużo cenniejsze niż pieniądze zaoszczędzone na hotelu.


Ten wpis został opublikowany w kategorii Internet, Turystyka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.