Nieudana kampania promująca Małopolskę

Stworzenie pomysłowej, efektownej i efektywnej kampanii to, jak się okazuje, wcale nie taka łatwa praca. Za granicą robi się o nas głośno dzięki spotom reklamowym – jednak chyba nie w takim kontekście, jaki był zamierzony.

Mowa o najnowszej kampanii Małopolski, która postanowiła promować się także poza granicami naszego kraju. Robi to jednak niezbyt udolnie – trzydziestosekundowy spot, który w zamierzeniu miał być zapewne dowcipny, wywoływać może co najwyżej ironiczne uśmieszki.

Jego akcja rozgrywa się na krakowskim lotnisku, na którym na jakiegoś najwyraźniej niezwykle ważnego gościa, czeka tłum rozentuzjazmowanych kobiet. Z samolotu wysiada, w otoczeniu ochroniarzy mężczyzna – i tu pierwsza wpadka – podobny do Georga Clooneya. No właśnie, tylko podobny, zagrany bowiem przez jego sobowtóra, zresztą średnio udanego. Tu pomysł reklamy na skontrastowanie światowej sławy gwiazdy filmowej z drugim gościem upada, bo niewiele osób da się nabrać na prawdziwość Clooneya. W widzach może pojawić się myśl, że Polski najwidoczniej nie stać na udział prawdziwego aktora – a chyba nie taki był cel. Okazuje się jednak, że kobiety nie czekają wcale na amerykańskiego “gwiazdora”, tylko na… inwestora. Kiedy na lotnisku pojawia się młody mężczyzna w eleganckim garniturze, tłum szturmuje na niego, przebiegając obojętnie obok gwiazdy filmowej. Feministki mogą poczuć się oburzone, że kobiety przedstawia się jako tak podatne na wdzięki młodego mężczyzny, ale nawet nie w tym tkwi problem.

Dopiero na sam koniec spotu pojawia się napis “The Investor is the star in Małopolska”, dowiadujemy się więc, że gwiazdą w Małopolsce jest inwestor, ów młody, dobrze ubrany człowiek, co wcześniej jest, niestety nieczytelne. Oczywiście, zagraniczne inwestycje każdorazowo oznaczają nowe ofert pracy w Małopolsce i nie tylko, warto więc przyciągać inwestorów do różnych regionów Polski. Ale czy nie ma innych, lepszych sposobów?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Programy i kampanie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.