Zapotrzebowanie na pracowników HR rośnie

Coraz więcej przedsiębiorstw poszukuje pracowników, którzy nie tylko będą zajmowali się klasycznie pojmowanymi kadrami i płacami, czyli będą rozliczali czas pracy, przygotowywali akta pracowników czy też naliczali dla nich wynagrodzenia. Dzisiaj mówi się już o HR, czyli o Zasobach Ludzkich i zarządzaniu nimi, kładąc większy nacisk na to, aby pracownicy mogli w firmie uzyskać wszechstronny rozwój i byli idealnie dobrani do konkretnego stanowiska. Dlatego też kursy hr stają się coraz bardziej popularne, a zapotrzebowanie na pracowników działów Human Resources stale rośnie. Inwestycja w kurs hr może być naprawdę strzałem w dziesiątkę!

Czego uczą szkolenia HR?

Bardzo dużo zależy od tego, z jakimi szkoleniami ma się do czynienia. Generalnie dzieli się je na twarde i miękkie HR. Gdy słyszy się hasło „szkolenia hr”, wtedy najczęściej odnosi się ono do miękkiego HR, czyli wszystkiego, co związane z rekrutacją pracowników, ich motywowaniem, szkoleniami. Z kolei twarde HR to praca przy rozliczeniach, prowadzeniu aktów osobowych i innych czynnościach formalnych, więc warto pamiętać o tym rozróżnieniu, ponieważ kursy hr i kursy kadrowo-płacowe przeważnie nie pokrywają się pod kątem swojej tematyki. Gdy pragnie się uzyskać kompleksowe wykształcenie do pracy w dziale HR, najlepszym wyjściem będzie zapisanie się na oba z nich, ale można też zdecydować się na jedną specjalizację.

Gdzie znaleźć pracę w HR?

Zatrudnienie w HR można znaleźć w naprawdę bardzo wielu firmach, ponieważ prawie w każdej większej są działy za to odpowiedzialne. Niemniej kurs hr miękkiego może być nieco mniej przydatny niż twardego HR, ponieważ nadal wiele firm nie zwraca tak duże uwagi na te kwestie, skupiając się raczej w kadrach i płacach na samych czynnościach formalnych. To znaczy jednak, że kończąc szkolenia hr, łatwiej będzie o pracę w międzynarodowych korporacjach, dużych przedsiębiorstwach zatrudniających dziesiątki czy setki pracowników, więc można też zarabiać więcej, mieć szerokie perspektywy rozwoju i pracować w doborowym towarzystwie.

Ewa – Certyfikowany trener biznesu, prowadzi kurs Specjalista ds. HR.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Firmy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.