Kupuj bilety z wyprzedzeniem

Bilet do Niemiec, Austrii czy Czech za złotówkę? To jak najbardziej możliwe! Oszczędny podróżnik powinien być łowcą okazji – podpowiadamy, jak zaoszczędzić na transporcie, nie mając własnego samochodu.

Powodów podróży może być mnóstwo – wakacje, wycieczka, praca, odwiedziny krewnych czy znajomych, wypad na koncert ulubionego zespołu… Tak samo wiele może być rozwiązań komunikacyjnych.W wielu krajach działa – choć jeszcze niezbyt prężnie – serwis, na którym podróżni poszukują współtowarzyszy podróży. Ci, którzy dysponują autem mogą zapewnić sobie zwrot części kosztów paliwa, umawiając się na “podwózkę” kogoś, kto wybiera się w tym samym kierunku, a nie ma czym dojechać. Jest to bezpieczniejsze od przypadkowego “stopa”, ale wciąż niewielu ludzi ma zaufanie do takiej formy podróżowania.

Dla tych, którzy wolą transport zorganizowany warto polecić planowanie wyjazdów z wyprzedzeniem. Wymaga to trzymania ręki na pulsie, ale nie jest jakaś strasznie ciężka praca. Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków czy Gdańsk są miastami obsługiwanymi przez prywatnych przewoźników, którzy mają oferty konkurencyjne dla PKS czy PKP, przez co bardzo atrakcyjne. Kilka lat temu na rynek wkroczył z impetem nowy tani przewoźnik – Polskibus. Wyjeżdża z największych polskich miast do najchętniej odwiedzanych miast zagranicznych sąsiadów – Berlina, Pragi, Wiednia czy Bratysławy. Bilety zaczynają się już złotówki, jednak trzeba na nie polować – sprzedaż odbywa się wyłącznie przez internet, a udostępniane są na kilka miesięcy do przodu. Warto więc zaplanować wyjazd z wyprzedzeniem – wtedy jest szansa zdobycia tanich biletów. Pula kilku kolejnych biletów wyceniona jest na 10 zł, kolejne na 15 i tak dalej, aż do zapełnienia miejsc w danym kursie. Na podobnej zasadzie działają także firmy zagraniczne obsługujące polskie miasta, na przykład Simple Express, kursujący głównie do krajów nadbałtyckich. Tam pierwsze 5 miejsc kosztuje 12 złotych, kolejne 24 i tak dalej. Również tu sprzedaż dostępna jest za pośrednictwem internetu. Co ciekawe, często wprowadzane są okresy promocyjne, w których kupić można bilety po jeszcze niższych niż zwykle cenach. Wybierając taką opcję trzeba czuwać i sprawdzać aktualne oferty, ale taka praca bardzo się opłaca!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Firmy, Internet, Turystyka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.