Kierowca

Kierowca to zawód nie tylko bardzo popularny, ale też dający szerokie możliwości zatrudnienia. Kierowcy bowiem pracują nie tylko w firmach przewozowych i transportowych, ale też w przedstawicielstwie handlowym, korporacjach taksówkarskich, przedsiębiorstwach komunikacyjnych.

Obowiązki kierowcy wiążą się przede wszystkim z przewozem osób lub towarów. Podstawowym wymaganiem natomiast jest posiadanie prawa jazdy określonej kategorii. Niezbędna jest znajomość przepisów ruchu drogowego. Niekiedy też, w zależności od specyfiki obowiązków, konieczne jest ukończenie dodatkowych kursów, np. takich, które uprawniają do przewozu materiałów niebezpiecznych.

Praca na stanowisku kierowcy wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Trzeba nie tylko dobrze czuć się za kierownicą, ale też wykazywać się dużym refleksem, opanowaniem. Ponadto konieczna jest znajomość stanu technicznego pojazdu i umiejętność jego zweryfikowania. To również odpowiedzialna praca. Kierowca musi bowiem także pamiętać o tym, że odpowiada nie tylko za bezpieczeństwo swoje, ale także osób, które przewozi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Praca. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.