Jak zostać dietetykiem?

Praca jako dietetyk jest dzisiaj coraz popularniejsza i tę drogę rozwoju wybiera wiele osób. Ma to między innymi związek z tym, że dużo z nas zwraca uwagę na kwestie zdrowego odżywiania się, pragnie odchudzać się i cieszyć ze szczupłej sylwetki. W związku z tym kurs dietetyki to jeden z popularniejszych w prawie każdym ośrodku szkoleniowym. Do tego, aby zostać dietetykiem, ma się jednak kilka dróg, więc jeżeli interesuje cię taka praca, zapraszamy do lektury, aby dobrać najlepszą edukację i później nie mieć problemów ze znalezieniem dla siebie zatrudnienia.

Studia dietetyki

Dla tych, którzy mają czas i środki, najlepszym wyborem będzie zdecydowanie się na pójście na studia. Są one oferowane zarówno przez uczelnie państwowe, jak i prywatne na stopniu licencjata i magistra. Także można zapisać się na studia podyplomowe, podczas których poruszane są wszystkie informacje związane z dietetyką, doborem diety, odchudzaniem. Studia są jednak długie, chociaż wiadomo, że pozwalają na objęcie największego zasobu wiedzy, na praktyki, które organizowane są w różnych ośrodkach, więc można po zakończeniu studiów być w pełni przygotowanym do rozpoczęcia pracy w zawodzie.

Kursy

Drugim wyjściem będzie kurs odchudzania i dietetyki. Takie kursy organizowane są przez wiele ośrodków szkoleniowych na terenie całej Polski. Nawet w mniejszych miastach można natrafić na jakiś ciekawy i przy tym niedrogi kurs dietetyki i zapisać się na niego bez konieczności posiadania kierunkowego wykształcenia czy dyplomu studiów wyższych. Dodatkowo plusem jest to, że idąc na kurs, można zdobyć najbardziej potrzebne informacje w szybkim tempie i już po kilku tygodniach, gdy kurs będzie intensywny, można zacząć szukać zatrudnienia w zawodzie. Trzeba jednak pamiętać, że zawód dietetyka nie jest jeszcze deregulowany, więc trzeba zdać też odpowiedni egzamin, aby móc wykonywać tę pracę. Niemniej w najbliższej przyszłości deregulacja jest planowana, więc prawdopodobnie nie będzie to konieczne.

A co z doświadczeniem?

Dodatkowo warto pamiętać, że tak samo jak w innych zawodach, kurs odchudzania powinien być połączony z praktyką, aby dać potrzebne doświadczenie. Gdy szuka się zatrudnienia, to duży atut, ale też wiele osób bez niego z powodzeniem otwiera i prowadzi własne przedsiębiorstwa.

Anna- Dyplomowany dietetyk, prowadzi kurs dietetyki i odchudzania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biznes. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.