Ile kosztuje urządzenie przydomowego ogrodu

Zastanawiasz się w jaki sposób urządzić swój przydomowy ogród? Nie wiesz z jakim wydatkiem musisz się liczyć? Przeczytaj ten artykuł, w którym przedstawimy przykładowe koszty urządzenia własnego ogrodu.

W tym artykule przedstawiamy wyłącznie informacje na temat produktów w postaci mebli czy architektury ogrodowej. Nie koncentrujemy się natomiast na kosztach związanych np. z robocizną czy posadzeniem roślin. W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad wyborem mebli do ogrodu. Jeśli zdecydujemy się na mały komplet mebli, składający się z dwóch krzeseł lub foteli, ławki i stołu musimy liczyć się z wydatkiem przynajmniej 800 zł za meble ogrodowe rattanowe. Dwa razy drożej zapłacimy za drewniany zestaw składający się ze stołu i sześciu krzeseł. Jeżeli zależy nam na dużej wygodzie i oryginalnym stylu, to wyjątkowe meble kosztować nas mogą nawet 4000 zł i więcej. W ogrodzie warto także postawić osobną ławkę. Solidna metalowe konstrukcja i drewniane wykończenie kosztuje 200-300 zł. Za produkt wykonany w całości z najwyższej jakości drewna trzeba zapłacić 1000 zł. Dodatkowo nasz ogród możemy wyposażyć w huśtawkę lub hamak. Tutaj ceny rozpoczynają się od kilkuset złotych, a kończą na kilku tysiącach.

W zależności od wielkości naszego ogrodu i przede wszystkim wysokości budżetu możemy zaopatrzyć się w dodatkowe elementy architektury ogrodowej. Mowa tutaj np. o altanie, której cena to około 1000-2000 zł w przypadku ładnej konstrukcji otwartej, do nawet 10 000 zł w przypadku altany zamkniętej. Aspekt wizualny w naszym ogrodzie poprawi fontanna. Za tą małą atrakcję wodną zapłacimy 500 zł, bardziej okazałe będą kosztować prawie 3000 zł. W dużych ogrodach możemy także zadbać o atrakcję dla dzieci – popularne są place zabaw, składające się z platform-domków, huśtawek i piaskownicy. Rozbudowana tego typu atrakcja może kosztować nawet 4000 zł.

Nie można również zapominać o akcesoriach i dodatkowych elementach wizualnych. Przykładowo: stylowa donica to wydatek kilkuset złotych, w podobnej cenie kupimy np. 90 centymetrową figurę z wytrzymałego materiału FineCrete.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nieruchomości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz