Grupa Nokaut: świetne wyniki za III kwartał 2012

Grupa Nokaut – czołowy gracz e-commerce w Polsce, właściciel internetowych porównywarek cen – zwiększyła przychody za III kwartał 2012 o 55% wobec analogicznego okresu 2011 – do poziomu 2,83 mln zł. Zysk netto wzrósł o 121%. Grupa mocno postawiła na rozwiązania mobilne i wprowadziła Nokaut24, czyli nową aplikację mobilną porównywarki cenowej Nokaut.pl na tablety z systemem iOS, wyznaczając nowe standardy w branży zakupów online. Ponadto, spółka po raz drugi znalazła się w gronie laureatów prestiżowego rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2012

Przychody Grupy Nokaut w tys. zł

Narastająco po trzech kwartałach 2012 Grupa Nokaut wypracowała przychody na poziomie 7,25 mln zł, czyli o 38% więcej w porównaniu do analogicznego okresu 2011. Zysk netto wyniósł 0,97 mln zł.

Naszym priorytetem jest silna pozycja w sektorze mobilnym, gdyż w perspektywie kilku lat będzie to kluczowa część naszego biznesu. Spodziewamy się, że już niedługo telefon komórkowy będzie używany nie tylko do zakupów w internecie, ale do kupowania w ogóle. Stworzona przez Grupę Nokaut aplikacja mobilna Nokaut24 to nowa jakość na polskim rynku aplikacji ‘zakupowych’ dedykowanych tabletom. Jej wielkim atutem jest m.in. zaprojektowany specjalnie interfejs użytkownika. Użyteczność Nokaut24 wspomaga także profilowanie ofert według płci użytkownika oraz wybór kategorii pełniących rolę witryn sklepowych. Niczym na tradycyjnych zakupach, mamy także możliwość przyjrzenia się produktom z bliska – mówi Wojciech Czernecki, prezes zarządu Grupy Nokaut.

Aplikacja Nokaut na iPada ukazuje się kilka tygodni po premierze tożsamej aplikacji od konkurencyjnego Ceneo. Podstawowe możliwości obu rozwiązań są podobne, jednak podczas gdy Ceneo to jedynie klient porównywarki cen w wersji na tablety, to Nokaut 24 wydaje się być nowoczesnym magazynem zakupowym – skomentował blogger Paweł Okopień na platformie Spider’sWeb.

W trzecim kwartale 2012 nadal dynamicznie rosła liczba użytkowników porównywarki cenowej Nokaut.pl – od stycznia do sierpnia 2012 zwiększyła się o 16%, podczas gdy serwisy głównych konkurentów zanotowały w tym okresie spadki Ceneo.pl -9%, Okazje.info.pl -14%, Skapiec.pl -5%. Nokaut.pl dynamicznie rozwija dział „styl życia” i „moda” – w ostatnim kwartale rozpoczął współpracę z Zalando – największym w Europie internetowym butikiem obuwia i odzieży oraz markami C&A i La Redoute (wiodącym domem sprzedaży wysyłkowej we Francji).

W trzecim kwartale Grupa Nokaut kontynuowała dotychczasowe inwestycje i rozpoczęła kolejne – łącznie w III kwartale o wartości 2 mln zł, a od początku roku 3,28 mln zł:

Rozwój i integracja systemów informatycznych w ramach Koszyka all-in-one
Rozwój nowych funkcjonalności porównywarki cen Nokaut.pl
Stworzenie systemu do hurtowej obróbki danych (baza wzorcowa)
Rozwój mechanizmów poprawiających jakość wyników wyszukiwania
Rozwój i promocja aplikacji mobilnych, w tym aplikacji na tablety
Zaawansowany mechanizm tworzenia szaty graficznej sklepu internetowego
Narzędzia do optymalizacji kampanii reklamowych AdWords
Projekt Import – zapewnienie użytkownikom najbardziej aktualnych informacji na temat produktu będącego w ofercie sklepu

Porównywarkę Nokaut.pl – współpracującą z ponad 3.700 sklepami i oferującą 12 mln produktów – odwiedza ponad 3,2 mln realnych użytkowników. W styczniu 2012 roku Nokaut.pl zajął– w rankingu przygotowanym przez serwis Wirtualnemedia.pl –pierwsze miejsce wśród polskich porównywarek cen, nieznacznie wyprzedzając Ceneo.pl.

Grupa Nokaut – informacje dodatkowe:

Grupa Nokaut SA to czołowy gracz e-commerce w Polsce, właściciel internetowych porównywarek cen.

Grupa Kapitałowa Grupa Nokaut działa w trzech segmentach e-commerce:

Porównywarka cen Nokaut.pl – kojarząca potencjalnych nabywców i sprzedawców on-line
Zintegrowany pionowo kanał dystrybucji SklepyFirmowe.pl – rozwiązanie do prowadzenia sklepów internetowych, ułatwiające automatyczną integrację oferty produktowej z porównywarką Nokaut.pl
Sprzedaż reklamy internetowej (kanał bezpośredni i pośredni)

Ten wpis został opublikowany w kategorii E-commerce. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz