Podpis elektroniczny – czy to dobre rozwiązanie?

W dzisiejszych czasach Internet jest powszechnie używanym narzędziem do rozrywki, nauki, a także załatwiania innych istotnych spraw. Daje nam możliwość przesyłania informacji drogą elektroniczną. Nie wychodząc z domu przy użyciu komputera możemy zrobić zakupy, zapłacić rachunki, a także przeglądnąć katalogi interesujących nas firm.
Internet stanowi istotne ułatwienie funkcjonowania przedsiębiorstw i urzędów. Aby jednak korzystanie z niego dało nam jeszcze więcej możliwości w bezpiecznym załatwianiu spraw, powstało narzędzie, dzięki któremu katalog spraw, które można tą droga załatwić się rozszerza. Podpis elektroniczny jest właśnie tym narzędziem. Należy pamiętać, że internet jest anonimowy -z kopi dokumentu czy wiadomości wysłanej pocztą elektroniczną nie można zazwyczaj wywnioskować tożsamości osoby wysyłającej. Dlatego podpis elektroniczny pełni tak istotna rolę w procesie korzystania z internetowych usług świadczonych przez urzędy czy przedsiębiorstwa. Dodatkowe zagrożenie w wysyłaniu danych przez Internet stanowi tez możliwość ich przechwycenia przez osobę postronna. Trącą one wtedy swoją poufność, a także mogą zostać wykorzystane w nieuczciwy sposób przez osobę, która te informacje przechwyciła.
Podpis elektroniczny stanowi istotne, a wręcz niezbędne zabezpieczenie czynności których dokonujemy przez Internet. Zasady jego działania i warunki przydzielenia są skonstruowane w ten sposób by zapewnić maksimum bezpieczeństwa osobie korzystającej. Pozwala to na bezpieczne korzystanie z dobrodziejstw Internetu i znaczne ułatwienie załatwiania niektórych spraw.

Ten wpis został opublikowany w kategorii E-commerce. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz