Promowanie przedsiębiorczości

Z obserwacji rynku pracy wynika, że co raz więcej Polaków nie chce już pracować na etacie. Jest to związane z ciągłym poczuciem zagrożenia, przeciętny pracownik ma cały czas świadomość, że w każdej chwili może być zwolniony przez pracodawcę. Brak stabilizacji, poczucie, że nie jesteśmy doceniani, zarówno pod względem niematerialnym, jak i finansowym, nie działają na korzyść pracy na etacie.

Przez lata polskie społeczeństwo żyło w przyzwyczajeniu do poczucia niezadowolenia z zajmowanego przez siebie stanowiska pracy. W tamtym momencie jednak panujące warunki ekonomiczne i polityczne nie sprzyjały otwieraniu własnego biznesu.

Promowanie przedsiębiorczości

Czasy jednak się zmieniły i gospodarka promuje teraz własną przedsiębiorczość. Dla tej części społeczeństwa, która nie ma obaw przed podjęciem ryzyka istnieje szereg możliwości podjęcia pracy na własny rachunek. Istnieją, bowiem instytucje, które sprzyjają przedsiębiorczości . Jeżeli mamy tylko dobry pomysł na własny biznes i napisany projekt, w którym zawrzemy cele i metody, które chcemy osiągnąć, to czas na wcielanie go życie.

Gdzie można zdobyć dofinansowanie dla swojej firmy?

Pieniądze, które niewątpliwie są potrzebne, aby założyć własną firmę i które jeszcze kilka lat temu były niemożliwe do zdobycia teraz możemy otrzymać z urzędów wspierających polską innowacyjność. Na ten cel specjalne kwoty ma przygotowane Unia Europejska, a także urzędy pracy. Dodatkowo, jeśli jesteśmy tuż po studiach, albo nie mamy aktualnie żadnej posady, możemy liczyć na dofinansowanie z instytucji, które chcą wspomagać powstawaniu nowych miejsc pracy.

Polacy stawiają na innowacyjność

Niewątpliwie jedną z największych zalet tego zjawiska jest fakt, że społeczeństwo polskie przestało bać się podejmowania ryzyka, jakie z całą pewnością jest związane z prowadzeniem własnej firmy. Co raz więcej z nich uważa, że innowacyjność jest najlepszą drogą do zapewnienia sobie bytu.  Praca na własną rękę zapewnia im poczucie niezależności, dzięki niej mogą  codziennie zmierzać się z innymi problemami, uniknąć monotonii, która bardzo często wiążę się z pracą na etacie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biznes, Firmy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz