Dodatkowe pieniądze na Święta

Grudzień już prawie rozpoczęty. Do Świąt Bożego Narodzenia pozostał niecały miesiąc. Nie da się ukryć, że ten świąteczny czas to nie tylko chwile spędzane w rodzinnym gronie, przy lasku choinki i śpiewie kolęd, ale także sporo wydatków, by całą tę uroczystość przygotować. Można jednak łatwo podreperować budżet, zarabiając na Święta parę dodatkowych złotych, i to najlepiej teraz, gdy do Bożego Narodzenia pozostało jeszcze trochę czasu.

Dorywcza praca związana ze Świętami nie jest na ogół trudna i męcząca – wprost przeciwnie. Z łatwością uda nam się znaleźć coś, co bez problemu wykonamy i jeszcze Orzy tym zarobimy.

Wiele centrów handlowych potrzebuje osób chętnych do pakowania prezentów. Zadanie do ciężkich raczej nie należy. Wystarczą zdolności manualne i odrobina pomysłowości. Najczęściej też grafik ustalający wykonywanie zadań można bez problemu dopasować do swoich potrzeb.

Kolejną szansą na zdobycie dodatkowych pieniędzy jest dystrybucja lub własnoręczne wykonywanie kartek świątecznych albo bombek. Pierwsza z wymienionych prac polega najczęściej na chodzeniu od domu do domu i oferowaniu świątecznych artykułów. Drugie z zadań wymaga o wiele większych zdolności artystycznych. Jeśli jednak ktoś je posiada, to koniecznie trzeba ten fakt wykorzystać. Własnoręcznie stworzone kartki czy też udekorowane bombki są towarem o wiele bardziej poszukiwanym niż rzeczy wykonywane taśmowo. Są też trudniej dostępne na rynku, stąd pole do popisu na pewno spore.

Im bliżej Świąt, tym bardziej potrzebne są osoby, które będą się wcielały w postaci św. Mikołajów, elfów, aniołków. Najczęściej w dużych sieciach sklepów wystawiane są specjalne platformy, na których ustawia się tron dla tak oczekiwanego przez dzieci św. Mikołaja. Taka praca wymaga otwartości na ludzi, a także komunikatywności, poczucia humoru i… odrobiny dystansu do siebie.

Widać zatem, że przed Świętami okazji do złapania kilku złotych jest sporo. Są to duże możliwości, szczególnie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Wystarczy tylko trochę rozejrzeć się i praca gotowa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Praca, Pracownik. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz